Warsztaty fotograficzne

Nazywam się Bożka Piotrowska. Jestem fotografką specjalizującą się w fotografii ogrodów i kwiatów. Prowadzę stacjonarne warsztaty z fotografowania ogrodów i kwiatów. Wiem, jakie pytania nurtują początkujących fotografów i umiem rozwiązywać ich problemy w prosty i skuteczny sposób. Jestem laureatką prestiżowego konkursu fotograficznego International Garden Photographer of the Year w kategoriach „Piękne Ogrody” i „Piękno Roślin”. W 2021 roku zdobyłam I miejsce IGPOTY w kategorii Beautiful Gardens. Współpracuję na stałe z czasopismem Gardener’s World Edycja Polska oraz instutuacjami publicznymi i klientami prywatnymi. Fotografuję zawodowo ogrody oraz uczę miłośników roślin jak robić piękne zdjęcia.

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE 2024

Arboretum Wojsławice

22 – 23 czerwca   – Kreatywna fotografia kwiatów/ Ogrodowe pejzaże

27 – 28 lipca  – Fotografia kwiatów i ogrodu – warsztaty dla początkujących z podstawami fotografii i obsługi aparatu

24 – 25 sierpnia – Fotografia kwiatów i ogrodu

Aflopark Pabianice

8 czerwca – Kreatywna fotografia kwiatów i roślin

9 czerwca  – Ogrodowe pejzaże

Ogród Bellingham

Ogród Bellingham „The Garden”

15 czerwca  – Kreatywna fotografia kwiatów i roślin

16 czerwca  – Ogrodowe Pejzaże

Ogrodowisko

13 lipca  – Kreatywna fotografia kwiatów

14 lipca – Ogrodowe pejzaże

Ogrodowisko, Designer: Danuta Młoźniak

ZAPISY: kontakt@zielonabombonierka.pl

 

Zapisów na warsztaty należy dokonać drogą mailową, wysyłając zgłoszenie na adres kontakt@zielonabombonierka.pl

Po wysłaniu zgłoszenia otrzymasz więcej informacji i szczegółów oraz regulamin warsztatów.

Sprawdź, które warsztaty są dla Ciebie:

1. Kreatywna fotografia kwiatów i roślin

Na tych warsztatach nauczysz się fotografować nietuzinkowo kwiaty i rośliny oraz rozwiniesz swoją artystyczną duszę. Poznasz triki i techniki, które pomogą ci robić wyjątkowe zdjęcia kwiatów i roślin. Warsztaty obejmują zagadnienia z kompozycji, światła, portretów kwiatów i roślin, ujęć z bliska oraz przydatnego sprzętu do tego rodzaju fotografii. Czeka Cię cały dzień kreatywnej nauki oraz zabawy połączonej z techniczną wiedzą.

2. Ogrodowe pejzaże

Warsztaty z fotografowania ogrodu z naciskiem na szersze kadry i krajobrazy. Zajęcia obejmują zagadnienia z kompozycji obrazu, pracy z zastanym światłem i warunkami, perspektywy, pomysłu i planu na fotografowanie ogrodu, przydatnego sprzętu, zagadnienia techniczne oraz moje sposoby i triki na piękne, malarskie, a przy tym dobre technicznie zdjęcia ogrodów. 

 

1. Kreatywna fotografia kwiatów i roślin

Na tych warsztatach nauczysz się fotografować nietuzinkowo kwiaty i rośliny oraz rozwiniesz swoją artystyczną duszę. Poznasz triki i techniki, które pomogą ci robić wyjątkowe zdjęcia kwiatów i roślin. Warsztaty obejmują zagadnienia z kompozycji, światła, portretów kwiatów i roślin, ujęć z bliska oraz przydatnego sprzętu do tego rodzaju fotografii. Czeka Cię cały dzień kreatywnej nauki oraz zabawy połączonej z techniczną wiedzą.

 

2. Ogrodowe pejzaże

Warsztaty z fotografowania ogrodu z naciskiem na szersze kadry i karjobrazy. Zajęcia obejmują zagadnienia z kompozycji obrazu, pracy z zastanym światłem i warunkami, perspektywy, pomysłu i planu na fotografowanie ogrodu, przydatnego sprzętu, zagadnienia techniczne oraz moje sposoby i triki na piękne, malarskie, a przy tym dobre technicznie zdjęcia ogrodów.

3. Warsztaty dla początkujących

Dla osób zaczynających swoją przygodę z fotografią, o niewielkim doświadczeniu, dla których fotografowanie kwiatów i ogrodów jest pasją. Nauczysz się obsługi swojego aparatu, podstaw fotografii oraz zasad kompozycji. Zajęcia teoretyczne w sali i praktyczne w ogrodzie.

Czego nauczysz się na warsztatach?

 • poznasz w pigułce podstawy fotografii i połączysz teorię z praktyką,
 • nauczysz się obsługiwać swój aparat,
 • nauczysz się w praktyce dobrze komponować zdjęcia,
 • dowiesz się jak ustawić aparat i uzyskać poprawną ekspozycję,
 • poznasz kilka trików, które pomogą ci robić wyjątkowe zdjęcia kwiatów i ogrodów,
 • nauczysz się robić zdjęcia z „rozmytym tłem”,
 • będziesz mieć możliwość wykonania atrakcyjnych tematycznie zdjęć,
 • nawiążesz nowe znajomości z osobami o podobnych zainteresowaniach

4. Warsztaty fotografii ogrodów 

Dla osób, które potrafią obsługiwać swój aparat i ustawić parametry ekspozycji. Będziemy uczyć się fotografować ogród wg moich wskazówek i korzystając z mojego doświadczenia. Zaczynamy wcześnie rano i kończymy o zachodzie. Zajęcia teoretyczne w sali i praktyczne w ogrodzie. Dodatkowo, warsztaty w czerwcu i w sierpniu w Arboretum Wojsławice obejmują naukę podstaw katalogowania i edycji zdjęć w Adobe Lightroom i Photoshop, obróbkę zdjęć wykonanych na warsztatach.

Czego nauczysz się na warsztatach?

 • poznasz specyfikę fotografii ogrodów w praktyce,
 • nauczysz się w praktyce dobrze komponować zdjęcia,
 • nauczysz sie pracy ze światłem w ogrodzie,
 • poznasz akcesoria przydatne w fotografii ogrodów,
 • doszlifujesz obsługę swojego aparatu,
 • poznasz kilka trików, które pomogą ci robić wyjątkowe zdjęcia kwiatów i ogrodów,
 • pozasz technikę HDR, ICM,
 • poznasz podstawy katalogowania i edycji zdjęć w Ligtroom CC oraz edycję w Photoshop,
 • będziesz mieć możliwość wykonania atrakcyjnych tematycznie zdjęć,
 • nawiążesz nowe znajomości z osobami o podobnych zainteresowaniach

 

Warsztaty są całodniowe – od otwarcia ogrodów aż do zmierzchu mamy zajęcia praktyczne i teoretyczne, z przerwą na obiad i kawę. Godzinowy rozkład dnia jest wysyłany uczestnikom bliżej terminu warsztatów i jest zależny od pogody oraz godzin wschodu i zachodu słońca, Największy nacisk kładę na wykorzystanie wiedzy teoretycznej w praktyce i indywidualne podejście. Zajęcia będą odbywać się w kameralnej grupie ( do 8 osób), dzięki czemu będę mogła poświęcić dużo uwagi każdemu uczestnikowi i rozwiązać indywidualne fotograficzne problemy.

Jeśli masz pytania odnośnie sprzętu czy przebiegu warsztatów lub chcesz zgłosić uczestnictwo w warsztatach, skontaktuj się ze mną mailowo: kontakt@zielonabombonierka.pl lub napisz do mnie na FB fanpage Zielona bombonierka

Czego będziesz potrzebować na warsztatach?
Weź ze sobą:

 • aparat fotograficzny: lustrzanka/bezlusterkowiec z wymienną optyką lub kompakt z trybami manualnymi (karty pamięci, baterie, itp.), ewentualnie smartfona,
 • przyda się statyw, zapasowa bateria, karta pamięci, mała blenda, karimata i zraszacz do roślin,
 • wygodne buty, coś przeciwdeszczowego i odpowiednie do pogody ubranie

 

 

Zadowoleni kursanci!

Uwielbiam dzielić się wiedzą, to dla mnie duża satysfakcja i ogromna radość, zwłaszcza gdy widzę zadowolonych z warsztatów uczestników. Dostaję skrzydeł, gdy czytam Wasze podziękowania po warsztatach i to właśnie jest dla mnie największa radość!

Ogromne dzięki za możliwość uczestniczenia w warsztatach

To był piękny czas 😊 Dowiedziałam się tylu fajnych rzeczy. Ja, która o fotografii nie miałam bladego pojęcia potrafię trochę inaczej patrzeć przez obiektyw. Jeszcze mi tyle brakuje… ale mam wielką ochotę trenować. Mam nadzieję, że jeszcze się kiedyś spotkamy na kolejnych warsztatach. Dawaj znać 😊 A tak przy okazji – masz dar do zarażania swoją pasją (ogrody, fotografia).

Dziękuję za inspirujące warsztaty

Kwiaty rzeczywiście fotografowałam wcześniej, jednak ogrodów raczej nie. Zyskałam nowe spojrzenie w tym temacie 🙂 Spróbuję uchwycić ciekawe kadry przy następnej okazji zgodnie z Twoimi sugestiami.

Bardzo dziękuję

Dziękuję za pomoc w stawianiu pierwszych kroków moich w „poważnej „fotografii. Dawno nie spędziłam tak wspaniale dnia.

Bożka, bardzo Ci dziękuję za cudowny weekend!

Dawno nie byłam taka szczęśliwa. Nie dość, że bardzo dużo mnie nauczyłaś to jeszcze naładowałam baterie na maxa! Chyba dziś nie zasnę…. mam tyle energii! Spełniłaś moje marzenie.

Super!

Dziękuję Bożka za dzisiejszy twórczy dzień. Inspirujesz i motywujesz do świadomej twórczej fotografii.

Dziękuję za warsztaty

Bożka! To były CU DO WNE dwa dni w świetnym gronie! Jestem przeszczęśliwa! Pozdrawiam!

Było mega!

Świetne warsztaty… piękne miejsce… piękne zdjęcia… prowadząca jeszcze lepsza… 🤩

Uzależniłam się 🙂

ja nie mogę wrócić do rzeczywistości… ciągle jestem warsztatach🌼🌹 Uzależniłam się 📸 BOŻKA – będę potrzebowała grupy wsparcia 😘

Dziękuję za naukę i inspiracje

Niezmiennie poszukuję swych fotograficznych ścieżek, ale dzięki Twoim fachowym wskazówkom jest o wiele lepiej i lżej od strony technicznej!!! Dziękuję jeszcze raz za naukę i inspiracje!!! Nie gaśnie we mnie ogrom pasji do codziennych impresji, jeszcze tylko muszę się zmusić do kupienia Lightrooma. Jestem pewna, że było warto przyjechać do Ciebie po naukę!!!